Gyvenimą vėl pristabdžius karantinui, laisvalaikį tenka leisti individualiai ar tik artimiausių žmonių draugijoje, o kol kultūros erdvės ir muziejai neveikia, kviečiame keliauti po Vilnių – muziejų gryname ore. Platforma „Neakivaizdinis Vilnius“ siūlo daugiau nei 50 maršrutų tiek sostinės centre, tiek nuo jo nutolusiuose, bet ne ką mažiau įdomesniuose rajonuose. Metas užsukti į www.neakivaizdinisvilnius.lt
Pažinti savo rajoną
Vilniaus miestas yra pilnas miestų. Su savomis tradicijomis, istorijomis, paslaptimis ir keistenybėmis. Pasinėrę į „Kultūrų studijų“ skiltį, susipažinsite su sostinės rajonais bei juose verdančiu gyvenimu – nuo medinio Žvėryno iki Pilaitės tvirtovių, nuo geležinkelio kaimynų Naujininkų iki bohemiškojo Užupio ir daugybės kitų.
Šiuo metu galima rinktis iš 25 skirtingų rajonų, tarp jų – ir išskirtinė Vilniaus dalis – Grigiškės, bei sostinės naujokas Paupys. Seniau Paplauja vadinta teritorija mena pramonės šurmulį, pirklius ir amatininkus. Dabar pramonės beveik neliko, todėl Paupys yra žalias, gyvas ir stebinantis. Naujas maršrutas, padės susipažinti su seno ir naujo dermės pilnu rajonu, atrasti ne tik naują architektūrą, bet ir tai, kas čia buvo anksčiau, istorines ištakas.
Arčiau gamtos
Išsiilgusiems laiko gamtoje būtina aplankyti Markučius. Čia pasitiks kaimiškai lėtas gyvenimas, miškingos kalvos ir A. Puškino palikimas. Gamtos mylėtojams taip pat patiks Karoliniškės su kraštovaizdžio draustiniu ir kvapą gniaužiančia miesto panorama. O besidomintiems gamtos istorija verta patyrinėti ledynmečio pėdsakus Vilniuje ir aplankyti maršruto „Paskui mamutą“ objektus. Keliaujantiems su šeima ir vaikais vežimėliuose siūloma rinktis specialiai jiems sukurtą maršrutą „Gamtos taku su mažyliu“ ir pasigrožėti Belmonto gamtos perliukais – kalvomis, sraunia Vilnia, įspūdinga atodanga – ir apžiūrėti istorines vietas: piliakalnius, dvarus ir malūnus, patrankų liejyklą.
Kitoks pasivaikščiojimas centre
Nenorintiems kišti nosies iš senamiesčio, „Neakivaizdiniame Vilniuje“ siūlomi maršrutai, kurie leis į jau žinomas vietas pažvelgti kitaip. Maršrutas „Aukštyn galvą!” kviečia keliauti įprastomis Senamiesčio gatvelėmis, tačiau šįkart pažvelgti į viršų ir pastogėse pamatyti lipdinius, žmonių, gyvūnų ar mistinių būtybių skulptūras ir išlikusius istorinius reliktus. Sostinėje veikusių kino teatrų istorijas sužinos pasirinkę miesto centre besidriekiantį maršrutą „Nuo Iliuzijos iki Vilniaus“. Miesto tyrinėtojų pamiltas maršrutas „Atvirų kiemelių istorijos“ leis užsukti į įdomiausius senamiesčio vidinius kiemelius ir susipažinti su kadaise čia gyvenusių žmonių kasdienybe. Knygų ir skaitymo gerbėjams rekomenduojama nepraleisti „Literatūrinio Vilniaus“ maršruto. Jis kviečia susipažinti su įliteratūrintomis sostinės vietomis – gatvelėmis, aikštėmis, pastatais, kurie įkvėpė Vilniuje ar apie Vilnių kūrusius rašytojus, suteikė jų herojams namus, tapo jų kūrinių veiksmo vieta.