Prisijunk

#renginiai

„Sporto kino festivalis“ – nemokami filmai neišeinant iš namų

Žiūrovų pamėgtas „Sporto kino festivalis“ grįžta į ekranus. Gruodžio 10-16 dienomis kino mėgėjai įkvepiančius, o kartais ir sukrečiančius filmus galės stebėti nemokamai ir saugiai – neišėję iš namų.

„Išgyvename sudėtingą laikmetį, todėl šiais metais festivalio tikslas – įkvėpti, praskaidrinti nuotaiką ir supažindinti su unikaliais sporto herojais bei jų istorijomis. Norime, kad šią galimybę turėtų visi Lietuvos gyventojai – nuo mažųjų, iki senjorų – todėl visi filmai su lietuviškais titrais bus rodomi nemokamai.

Esu tikra, kad šie filmai padės pamatyti kitą sporto pusę – kai pergalės matuojamos ne medaliais, o užsispyrimas ir sunkus darbas aikštėje keičia istoriją“, – sakė olimpinė čempionė, Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) narė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

2020 metų festivalio programos filmai ir įkvepia, ir sukrečia. Dvylika dokumentinių ir viena vaidybinė juostos per sportą ir asmenines istorijas kalba apie lyčių lygybės, klimato kaitos, vaikų fizinio aktyvumo, pabėgėlių, pagyvenusių žmonių integracijos ir kitus socialinius iššūkius.

Visą festivalio programą rasite LTOK.lt. Filmus gruodžio 10-16 dienomis žiūrėkite kinofondas.lt. „Sporto kino festivalio“ Facebook platformoje vyks diskusijos apie filmus ir jų gvildenamą problematiką, nuotoliniu būdu bus bendraujama su režisieriais, filmų herojais, specialistais.

Filmas „Bėgikas“ (angl. „Runner“) pasakoja apie pabėgėlį iš Pietų Sudano Guorą Marialį, gavusį prieglobstį JAV ir tapusį pirmuoju Pietų Sudano olimpiečiu. Filmas atskleidžia sudėtingą, bet pergalingą G. Marialio virsmą: nuo pabėgėlio iki visame pasaulyje žinomo ilgų distancijų bėgiko.

„Sporto kino festivalio“ žiūrovai išvys ir lietuvių režisieriaus Mintauto Grigo trumpametražį filmą „118 pėdų laisvės“ („118ft of Freedom“). Filmas pasakoja apie jėgos aitvarų entuziasčių komandą ir jų kelionę 118 pėdų ilgio burlaiviu į vieną įspūdingiausių jėgos aitvarų vietų pasaulyje. Ši juosta ne tik padovanoja įspūdingus vandenyno vaizdus, bet ir įkvepia moteris siekti savo tikslų.

Lyčių lygybės tema jautriai paliečiama ir juostoje „Už laisvę bėgti“ („Free to Run“). Šiandien, kai Vilniaus senamiestyje, Alpių kalnuose ar Niujorko parke vis pralekia atletiški bėgimo entuziastai, sunku suvokti, kad dar prieš 50 metų šis sportas buvo laikomas pavojingu sveikatai. Ypač moterims. Joms buvo uždrausta dalyvauti viešuose maratonuose net iki 1960 metų.

Įspūdingi kalnų vaizdai užburs stebint filmą „Prieglobstis“ („Shelter“). Filme atskleidžiama penkių keliautojų istorija. Jų aistra: įspūdingiausios pasaulio viršukalnės ir laisvė šliuožti vienumoje, toli nuo būrio žmonių ir populiariausių slidinėjimo kurortų. Šį kartą jie nutarė pakeisti įpročius ir sumažinti savo sukuriamos anglies dioksido taršos kiekį bei ieškoti būdų atkreipti dėmesį į klimato kaitą.

Vaidybinė-dokumentinė juosta „(Ne)bėgiok“ („No Running“) kvestionuoja fizinį aktyvumą mokyklose ir ieško atsakymų į šiuos klausimus: kaip patys vaikai vertina fizinio ugdymo pamokas, ar švietimo sistema gali padėti vaikams susivokti, kaip veikia jų kūnas bei kodėl fizinis pasyvumas vadinamas šių dienų vėžiu.

Festivalį organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas bendradarbiaudamas su JAV ambasada Vilniuje kartu su Amerikos kino diplomatijos programa „American Film Showcase“ ir Pietų Kalifornijos universiteto Kinematografijos fakultetu (USC School of Cinematic Arts), Čekijos Respublikos ambasada Vilniuje, Vilniaus universitetu, Olimpiniu kanalu (Olympic Channel), Lietuvos kino fondu.

Naujienlaiškis

Prisijunk
Naujienlaiškis