Prisijunk

#chillosofija

#ManoRutina: Interviu su fotografu Vytautu Dranginiu

Foto: Tomas Tumalovicius

Vytautas Dranginis yra sporto ir renginių fotografas, kuris visuomet sukasi įvykių smaigalyje. Vytautas jau keturis kartus fotografavo Dakaro ralį, jo kamera šmėžavo Rio Olimpinėse bei Europos žaidynėse Azerbaidžane, taip pat begalėje “Red Bull” renginių Lietuvoje ir svetur, bei keliavo į Europos viršukalnę Monblaną. Nors fotografija yra Vytauto pašaukimas, jis savo draugų rate turbūt geriau žinomas dėl savo neišsenkamo optimizmo, nuoširdumo, šmaiksčių juokelių, nuolatinės šypsenos veide ir nesibaigiančios pozityvios energijos, kuria jis mielai dalijasi su aplinkiniais.

 

= Rytinė rutina =

 

Kurią valandą dažniausiai keliesi?

Dėl kartais ilgų ir vėlyvų darbo valandų, dažnai pamiegu ilgiau, iki 9 ar 10 val, bet dažniausiai keliuosi 7 h.

Ką darai iškart atsikėlęs?

Vos atsikėlus, nemėgstu skubėjimo – tai man geriausias laikas sau. Tiesą sakant, neturiu griežtos rutinos, ir maždaug valandą darau bet ką kas tik šauna į galvą.

 

= Maistas ir dietos =

 

Kaip paprastai atrodo tavo dienos menu?

Pusryčiaipusę metų geriu kavą, kitą pusę metų geriu arbatą. Sveikuoliškų maisto produktų nenaudoju, bet jau dairausi iš ko, kas pagaminta ir neretai atsisakau produkto, kuriame yra palmių aliejaus. Tad dažniausiai pusryčiai apsieina su keletu sumuštinių, kruopų, ryžių, įvairių dribsnių, savaitgaliais lepinuosi blynais, vasarą sumuštinius pakeičia vaisiai 🙂

Pietūspietus dažniausiai valgau su draugais arba kolegomis, tada valgau tai kas man patinka iš meniu skirdamas dėmesį draugams, o ne maistui.

Vakarienėtaip pat labai neribojama, tačiau nemėgstu persivalgyti, salotos, sūris, žuvis – na kažkas nuo ko nesapnuoju košmarų 🙂

Laikaisi kažkokios spec. dietos, riboji kažkokius produktus ar per daug neskiri tam dėmesio?

Jau atsakydamas i pirmuosius klausimus supratau kad yra šiek tiek chaosėlio mano mityboje 🙂 tad ir dietomis nevaržau savęs, nesu ir neketinu būti veganu, bet dalis veganizmo idėjos man priimtina. Po 2018 metų Dakaro ir žiemos olimpinių žaidynių, po dviejų mėnesių nesveiko maitinimosi ir absoliučios “nerutinos” grįžus į Lietuvą su +10 kg pagalvojau, kad kažkas negerai, kaip galima priaugti svorio kai nedaug valgai. Atsakymas slėpėsi uz gaiviųjų gėrimu, bei vėlaus sunkaus valgio. Tiesiog dėl įdomumo atsisakiau jų porai mėnesių ir svoris nukrito. Tad ir toliau stengiuosi nepersivalgyti vienu užsėdimu, bei riboti pridėtinį cukrų.

Ar esi bandęs protarpinį badavimą ar tiesiog badavimą? Jei taip, tai kiek laiko nevalgai ir kaip tau tai padeda?

Nesu to bandęs sąmoningai, tačiau daug kartų tai yra nutikę savaime per įvairias žaidynes, kada kartais tiesiog neturi laiko pavalgyti didžiąją dalį dienos ir dar prieš sužinant apie protarpinį badavimą buvau pastebėjęs, jog tai papildomo streso man nesuteikia. Todėl labiau intensyviomis dienomis nedaug valgau, tačiau produktyvumas nuo to visai nekrenta, kaip tik rodos, kad lengviau darbuotis, todėl manau, jog protingai išnaudojant šią praktiką, galima pasiekti gerų rezultatų. Bet kuriuo atveju, reikia labai gerai žinoti ką ir, dar svarbiau, DĖL KO tai darai.

 

= Darbinė rutina =

 

Koks tikslas verčiai tave keltis iš lovos kiekvieną rytą, skatina eiti dirbti/kurti ir kaip apie jį sau vis primeni?

Cha, čia paprastoji pokalbio dalis 🙂 Judėi į priekį mane skatina užsibrėžti tikslai, be abejonės tiek materialiniai, tiek savanaudiški, bei svajonės. Visų pirma džiaugtis veikla, kuri visgi dažiausiai užima didžiąją dalį tavo gyvenimo, o tai juk pakankamai daug, kad darytum tai kas nepatinka. O jei nelabai gaunasi džiaugtis, tada į pagalbą galima pasiimti ir materialius dalykus, žinant, jog darai kažką, dėl to, kad vėliau galėsi įsigyti daiktą ar paslaugą, kelionę ar patyrimą, apie ką seniai svajojai. O pabaigai, tai galimybė bet kuriuo pasiekimu pasidalinti su šeima, draugais ir aplinkiniais. 

Man pačiam primintinėti tikslus ne taip ir reikia, kai jais gyveni siekdamas svajonių ne vieną dešimtį metų, tai gaunasi savaime.

Kaip planuojiesi savo darbus? Kada tai darai (rytais/vakarais; savaitės pradžioje/pabaigoje)?

Na dažniausiai mano darbus planuoja klientai, kaip bebūtų. Man belieka tik išlaviruoti tarp visko, pasiliekant laiko sau. Mano darbingumas geriausias vėlai vakare, jei valandomis, tai nuo 7 vakaro iki 3 nakties. Be abejo galiu daug padaryti ir dieną, tačiau ilgainiui pastebėjau jog, jei dieną daugiau laiko skiriu sau, savo aplinkai, ir būtinai skiriu laiko “power nap”, tada vakare būnu tarsi “pasikrovęs” energijos ir tą patį darbą atlieku greičiau nei dieną, kada šviesu ir galima nuveiki ką nors smagesnio 🙂 keliuosi pakankamai anksti, tarp 7 ir 9, tačiau rytais….dirbi nesinori :)) Dėl  darbų eigos,  dažniausiai kažkaip viskas susidėlioja galvoje savaime. Nors kartą per kelis mėnesius būna, jog viskas sukrenta i vieną. Tada darbų eiga sunumeruojama ant balto popieriaus lapo pagal svarbą ir 24 valandom laikas sau pamirštamas. Tiesiog žinai ką ir dėl ko darai, kaip jau kalbėjome, todėl streso tai nesukelia.

Kai visiškai nesinori / tingisi dirbti ar kai pradedi atidėlioti darbus, kokios rutinos tau padeda nugalėti apatiją ir padeda užsimotyvuoti darbui?

Aš neieškau pagalbos, įkvėpimo, aš tiesiog “imu ir darau” sunku paaiškinti, kaip, bet TIESIOG, imu ir darau 🙂 Manau tinkama dar ir dar kartą sugrįžti prie vienos iš esmių – viskas paprasčiau, kai žinai ką ir dėl ko darai.

Ką darai, jog pagerintum savo koncentraciją darbo metu? 

Man nepadeda niekas. Aš paprastai daugiau ar mažiau visada blaškausi. Toks buvau nuo vaikystės. Manau išmokau su tuo gyventi ir neleisti, jog tai trukdytų. Tiesą sakant ir neieškau naujų rutinų, mano sprendimai ir veikla kartais primena chaosą, pažiūrėjus iš šalies, tačiau man pačiam tai tėra impulsyvumas ir nuojauta.

Ar naudoji kokias nors aplikacijas, kurios padeda tavo produktyvumui? 

Vienintelė aplikacija, kurią naudoju – paprastas kalendorius.

Kaip manai, kokie tavo įpročiai ar susikurtos rutinos daugiausia padėjo besiekiant gyvenimo tikslų?

Mano gyvenimo istorijoje, vienareikšmiškai daugiausiai padėjo nebaimė bandyti ir tikėti jog viskas bus gerai. Kartais jau pasigendu šito dabartyje, tačiau sustoję darbai karantino metu priminė, kaip tai veikia ir dabar suprantu, kad tai dažiausiai ir įsijungia savaime, kai ateina kritiniai periodai gyvenime, tada tiesiog turi imti ir daryti, arba “imti ir gyventi”.

Foto: Aras Gibieža

 

= Nuolatinis mokymasis / Savišvieta / Įkvėpimas =

 

Ką darai jog nuolat tobulėtum tiek asmeniniam, tiek savo profesiniam gyvenime?

Ech, mokytis tikrai galėčiau ir daugiau, tačiau man geriausia mokytis ir pats daugiausia tobulėju per praktiką. Padarytos ir išmoktos klaidos – geriausias mokytojas. Ttai veikia, tiek asmeniniam tiek profesiniam gyvenime.

Kiek laiko per savaitę maždaug skiri skaitymui, audio knygų klausymui ar mokymuisi kažkokių naujų dalykų?

Apie 2 valandas. Audio knygas įsijungiu vairuodamas, o “analogines knygas” stengiuosi paimti i rankas prieš miegą.

3-5 mėgstamiausi Podcast’ai, Youtube kanalai ar naujienų portalai? 

Neturiu tokių Podcast’ų, kuriuos nuolat žiūriu, todėl šiek tiek apibendrinsiu.

  1. Foto technikos naujienos. 
  2. Dokumentika
  3. “funny videos” 🙂

Ką norėtum patobulinti savyje ir ką naujo norėtum išmokti?

Nors mano instinktyvus ir neplanuotas ir netikėtumų gyvenimas man patinka, tačiau tikrai šiek tiek daugiau planavimo ir racionalumo, manau nepamaišytų. O iš naujo pasimokyčiau nebent anglų kalbą, nes to mokykloje paprasčiausiai nedariau ir viskas ką išmokau, tai kasdienybė gyvenant Londone. 

 

= Sportas, Sveikata ir Streso valdymas =

 

Kokį sportą praktikuoji, kiek dienų ir apytiksliai kiek valandų sportuoji per savaitę iš viso?

Nuolat nesportuoju, bet per savaitę porą kartų pasimankštinu, vasaros sezonu kartais užsiimu vandenlentčių sportu arba važinėju dviračiu. Esu gyvenime įveikęs visokiausių fizinių išbandymų, kur atrodė bus sunkūs ir buvo sunku, tačiau mėgstu sugriauti tiltus, kad nebūtų kelio atgal, tad imi ir darai.

Ar naudoji kokius nors papildus kurie tau padeda jaustis sveikiau / geriau / produktyviau / energingiau ?

Neneaudoju absoliučiai jokių papildų. Kartais geriu vitaminus, bet dažiausiai pamirštu juos nusipirkti ir vėl 🙂 Dažiausiai geriu tiesiog vandenį.

Ar naudoji kokias nors programėles sekti savo sveikatai?

Išmanaus laikrodžio pagalba stengiuosi surinkti 12001 žingsnį per dieną. Viskas 🙂

Visi turime sunkių periodų, kaip kovoji su negatyviomis mintimis? 

Nuraminu save ir tiek, keičiu jas pozityviomis arba tiesiog palieku tai likti praeityje.

Ar praktikuoji jogą ar meditaciją ar nelabai? Jei taip kiek kartų ir kuriuo dienos metu?

Esu bandęs, tačiau daug metų nepropoguoju visai nieko. Neretai pagaunu save, kad tiesiog redaguodamas nuotraukas pasijuntu tarsi medituodamas, arba kad fotografuodamas, jei nėra skubėjimo ir jokio streso, taip pat jaučiu ramybe.

Naujienų srautas ir socialinė medija mus ganėtinai išbalansuoja, ar stengiesi kontroliuoti kiek laiko praleidi prie TV ar socialinėje medijoje?

TV neturiu virš 10 metų, naujienas visas realiai sužinau is socialinės medijos, kurioje tikrai praleidžiu 2-3 val per dieną. Tačiau dažniausiai tai apsiriboja nuotraukų žiūrėjimu, nelabai skaitau žmonių pasisakymų nebent tai tikrai rūpima man tema arba artimo draugo mintys.  

Ar turi kokių nors nelabai sau patinkančių rutinų/įpročių ir kaip su jomis kovoji?

Galima būtų atsisakyti rūkymo, tačiau nesu sunkus rūkalius ir tie endorfinai išsiskyrę man per daug patinka tikriausiai 🙂 O labiausiai nepatinka, kad apatija socialinių tinklų turiniui išaugo į ne visada perskaitomas žinutes iš draugų – kita vertus neturiu priklausomybės nuo Facebook 🙂

Ar vedi kokį nors dėkingumo žurnalą ar užsirašinėji savo mintis?

Tai sena svajonė, prie kurios noriu sugrįžti. Paauglystėje tai dariau, užsirašinėdavau net gražias draugų SMS žinutes.  

 

= Laisvalaikis / Santykiai / Vertės kūrimas =

 

Kas tave labiausiai atpalaiduoja / perkrauna ir kiek stengiesi skirti tam laiko?

Labiausiai atpalaiduoja nerūpestingi pokalbiai su draugais ir žvejyba, pasivaikščiojimas gamtoje. Tai stengiuosi daryti maksimaliai dažnai. Kava su draugu 5 kart per savaitę (na čia ne karantino metu) žvejyba ir gamta rečiau žinoma, tačiau bent kartą per savaitę.

Kiek laiko praleidi su draugais ir šeima?

Per mažai. Pastaruosius kelerius metus praleisdavau puse metų ne Lietuvoje ir tai nemažai įtakojo santykius su artimaisiais. Visgi dauguma jų išliko 🙂

Ar turi kažkokių “užklasinių” veiklų, kurios tau nebūtinai neštų finansinės naudos, bet tave atpalaiduotų ir kurtų vertę aplinkiniams?

Pagrindinė veikla, kuri man atneša didelį malonumą. Taip pat retkarčiais namų, tvarkymas, sumeistravimas kokios nors spintelės, lentynėles ar dėžės iš medžio. Nors ir pavargstu kartais, bet būnu ypatingai laimingas, kai kažką sukuriu savo rankomis.  

 

= Miegas ir vakarinė rutina = 

 

Kiek valandų paprastai miegi?

Miegu apie 7-9 val. |  šiuo metu einu miegoti apie vidurnaktį. Geriausiai jaučiuosi miegodamas 7 valandas, 9 jau per daug. Neretai miegą koreguoja darbai, bet jau porą metų labai retai leidžiu sau dirbti naktimis. Dirbu tiesiog mažiau ir per daug niekas nepasikeitė. Žinoma kalbu ne apie karantinini laikotarpį.

Ką dažniausiai darai paskutinę valandą prieš eidamas miegoti?

Be pozityvių minčių nedarau nieko, dažiausiai miegu tiesiog puikiai. Manau tai yra tik dėl to, kad per daug nesureikšminu neigiamų dalykų nutikusių per dieną. Tada bandau paskaityti knygą, o jei nutinka taip, kad paskutinis dalykas prieš miegą buna telefonas, tada įsijungiu Instagram’ą ir einu per nuotraukas tol, kol pamatau ypatingai gražią nuotrauka, dažniausiai tai būna gamta, ar koks namelis tarsi iš pasakų, kartais automobilis kalnų keliu skriedamas – pasigeriu tuo vaizdu ir merkiu akis.  

Kokios rutinos daro tavo gyvenimą laimingu arba kas tave daro laimingu?

Sėkmigai įgyvendinti foto projektai, ar tiesiog darbai, bei vienareikšmiškai kuo dažnesnis bendravimas su artimais draugais, šeima.

xxx

#ManoRutina interviu ciklas skirtas susipažinti su žmonių rutinomis, kurios yra svarbios formuojant visapusiškai pilnavertį gyvenimą. Šiuose interviu noriu pabrėžti, jog kokybiškas gyvenimas priklauso nuo to KĄ DAROME  KIEKVIENĄ DIENĄ – kaip puoselėjame savo psichologiją, santykius, sveikatą, darbus ir ryšį tarp visų šių aspektų. Taip pat noriu pastebėti jog žmonės, kurie pasiekia gerų rezultatų savo srityse, kartais turi skirtingas rutinas, bet iš tiesų dažniausiai daro panašius dalykus, kaip ir visi kiti – tik galbūt labiau koncentruotai, apgalvotai ir pastoviau. Šis ciklas tai jokiu būdu nėra idealių gyvenimų pristatymas, nes niekėno gyvenimas nėra idealus ar tiksliau, tik kiekvienam savo gyvenimas gali būti idealus, tai tiesiog yra apžvalga, kokius dalykus žmonės daro ar yra linkę išbandyti, jog galėtų eiti per gyvenimą bent 60 % laiko su šypsena veide.

Jei jums artimos gyvenimo kokybės, psichologijos ir ilgaamžiškumo temos, kviečių prisijungti prie #Chillosofija grupės Facebook’e.

Naujienlaiškis

Prisijunk
Naujienlaiškis