Prisijunk

#chillpatarimai

#GrynoOroIššūkiai: Ką veikti lauke per Kalėdas, kol rogės ir slidės dar laukia savo laiko

Sniegas per Kalėdas jau tampa retenybe. O kai už lango pilka, niūru, gal net ir lietus purškia, taip ir norisi likti sėdėti prie vaišėmis nukrauto stalo. Nei nuotaikai, nei sveikatai tai nėra naudinga, todėl aktyvų laisvalaikį propaguojantys žinomi žmonės dalinasi idėjomis, kaip šventinę savaitę įdomiai praleisti laiką lauke su artimaisiais. 

Štai treneris Marius Staniulis siūlo kviesti draugus į aktyvų pasimatymą, o badmintonininkas Kęstutis Navickas – nepraleisti progos pratęsti dviračių sezoną.

Idėja nr. 1 – šventės ant dviračio

Jeigu svajojote apie baltas Kalėdas, sniego mūšį ir pašėlusį lėkimą rogutėmis nuo kalno, gali atrodyti, kad visi šventiniai planai žlunga. Tačiau žiemą aktyvus laisvalaikis įmanomas ir be žiemiškų pramogų.

„Kol gatvės neužverstos sniegu, tai puiki galimybė pratęsti dviračių sezoną. Ar esate kada Kalėdomis dvelkiančio miesto gatvėmis nuo eglės prie eglės važiavę dviračiu? Tai gali būti puiki pramoga su šeima ar draugais. O kas ypač svarbu šventiniu laikotarpiui – dviračio minimas puikiai padės atgauti jėgas ir energiją, pakilus nuo šventinio stalo“, – aktyvaus laisvalaikio idėją siūlo prekės ženklo „Audimas“ ambasadorius K. Navickas.

Idėja nr. 2 – 1000 žingsnių iššūkis

Akivaizdu, kad šventinę savaitę neteks namuose slėptis nuo speigo. Keli laipsniai šilumos ar vos juntamas šaltukas – puikus oras ilgiems pasivaikščiojimams. O ir pokalbiai gryname ore mezgasi kur kas įdomesni nei prie mišrainėmis nukloto stalo. Todėl sveikos gyvensenos treneris Alanas Dzeranovas kviečia sau ir artimiesiems per šventes mesti tūkstančio žingsnių iššūkį.

„Tebūna tai šeimyninis iššūkis, padėsiantis išeikvoti energijos perteklių, gautą su gausiu maistu, bei sukursiantis kalėdinį nuotykį. Kodėl tūkstantis? Nes pasirašyti šiam iššūkiui turėtų visi, susėdę prie Kalėdų stalo – ir vaikai, ir seneliai. Tiek žingsnių pakaks galvai išvėdinti, energijai susigrąžinti ir mintims praskaidrinti. O jeigu esate iššūkių ir judėjimo mėgėjai – drąsiai didinkite žingsnių skaičių“, – idėją žingsniuoti per šventes mesteli A. Dzeranovas.

Jei per šventes kuriame Lietuvos krašte pasnigtų, sveikos gyvensenos treneris siūlo dar greitesnį ir efektyvesnį būdą jėgoms ir energijai atgauti. Tereikia padaryti lengvą mankštelę iš pritūpimų ir atsispaudimų ir išsitrinti sniegu. „Tai idealus variantas, leisiantis pasijusti tikru sveikuoliu ir pradėti ugdytis sveikus įpročius“.

Idėja nr. 3 – naujų takų atradimai

Daugiau laiko praleisti gryname ore siūlo ir treneris Marius Staniulis. Šventiniu laikotarpiu norisi su visais susitikti, o geresnės vietos kaip šventinėmis lemputėmis pasipuošusios miesto gatvelės nėra. Tad jis siūlo kviesti draugus į pasimatymą kalėdine nuotaika alsuojančiame mieste, tačiau neužsisėdėti kavinukėje, o, pasičiupus karšto gėrimo puodelį, žingsniuoti mylimo miesto gatvėmis. O norintiems kaip tik pabėgti nuo šventinio šurmulio – leistis į žygį pėsčiomis.

„Kol sukamės darbų sūkuryje, ištrūkti į ilgesnį žygį dažnai pritrūkstame laiko. Tad dabar tinkamas metas leistis į nuotykį. Visa Lietuva išmarginta pažintiniais takais takeliais – nesvarbu, kuriame Lietuvos gale sutiktumėte šventes, aplink tikrai atrasite įdomių maršrutų pusdienio ar visos dienos žygiui su draugais ir artimaisiais“, – sako aktyvaus laisvalaikio aprangos prekės ženklo „Audimas“ ambasadorius ir dalinasi dėmesio vertais takais.

Šventos pažintinis mitologinis takas Švenčionių rajone. Šis takas įdomus savo ekspozicija – eidami galėsite apžiūrėti 17 skulptūrų, įkūnijančių senąsias lietuvių dievybes ir mitologines būtybes. Šalia Sirvėtos regioninio parko lankytojų centro prasidedantis takas driekiasi kiek daugiau kaip kilometrą. Artimiesiems galite padovanoti dar daugiau įspūdžių – taku žingsniuoti kartu su gidu.

Šaltinių takas Kačerginėje, Kauno rajone. Jei šventes sutinkate Kaune ar netoli jo, pasivaikščiojimas Šaltinių taku gali tapti puikia dienos pramoga. Yra galimybė rinktis skirtingo ilgio maršrutus – nuo 2,6 km iki 5,5 km – tad nesunkiai atrasite visai artimųjų kompanijai įveikiamą maršrutą. Natūraliai išminti takeliai vingiuoja Kačerginės pušynais, kalvomis ir palei Nemuną.

Ribiškių erozinio kalvyno pėsčiųjų trasa Vilniuje.Kad ištrūktumėte ilgesniam pasivaikščiojimui gamtoje, nebūtina vykti toliau už miesto. Pavilnių regioninio parko Ribiškių kraštovaizdžio draustinyje driekiasi dvi pėsčiųjų trasos – 6 km ir 3 km. Pastaroji mėgstama ne tik pėsčiųjų, bet ir slidininkų, žinoma, kai pasninga. Keliaujant šiuo taku ir tai kylant į kalvą, tai leidžiantis žemyn atsiveria ypatingas erozinis reljefas.

Idėja nr. 4 – laikas su augintiniais, kad ir iš prieglaudos

Paplūdimio tinklininkė Vytenė Vitkauskaitė sako, kad aktyvus laisvalaikis geriausias su gyvūnais. Todėl pati stengiasi ir kitiems rekomenduoja kuo daugiau laiko lauke leisti su šunimis. Ir tam net nebūtina turėti savo augintinio.

Processed with VSCO with a6 preset

„Prieglaudose šimtai šunų, kuriems labai reikia dėmesio. Tad per šventes galite nušauti du zuikius vienu šūviu – laikinai pasiėmę šunį iš prieglaudos, smagiai praleisti laiką gamtoje ir suteikti žmogiškos šilumos kažkada šeimininko paliktam gyvūnui. Patikėkite, šunys yra puikūs kompanionai laisvalaikiui lauke bet kokiu oru“, – sako sportininkė.

Vytenė Vitkauskaitė, sulaukus sniego, rekomenduoja išbandyti ir kiek neįprastą, tačiau greit pamilstamą sporto šaką – sniego tinklinį. Tai beveik tas pats tinklinis, tik veiksmas vyksta ant sniego, o ne paplūdimio smėlio. Teigiamos emocijos ir nemenkas sportinis krūvis garantuoti!

Kaip tinkamai apsirengti lauko iššūkiui

Kad ir koks būtų oras už lango, tinkama apranga neleis jam sugadinti šventinės nuotaikos. Jeigu išsiruošėte į ilgesnį žygį ar planuojate pašėlti lauke su šunimi, verta prisiminti, kad kyla didesnė rizika perkaisti nei peršalti. Todėl labai svarbu tinkamai susluoksniuoti rūbus bei pasirinkti geriausiai nuo drėgmės ir šaltuko saugantį viršutinį rūbą.

„Kadangi lauke dar laikosi teigiama temperatūra, itin šiltas pūkines striukes galima keisti termo drabužių sluoksniu ir lengvesnių viršutinių drabužių deriniu, pvz., skirtu slidinėjimui. Termo drabužiai gerai sulaiko žmogaus išskiriamą šilumą, nors yra ploni. Mano rekomenduojamas variantas – antrąja oda vadinamos merino vilnos marškinėliai ilgomis ar trumpomis rankovėmis, džemperiai, tamprės ar prigludusios kelnės. Šaltesniu oru jie gali būti dėvimi po kasdieniais drabužiais, o kai gana šilta – kaip pagrindiniai drabužiai. Ant viršaus renkitės funkcionalią slidinėjimo striukę. Ji plonesnė, leidžianti laisviau judėti, tačiau kartu puikiai sauganti nuo šalčio ir drėgmės. Kojas apsaugokite „softshell“ kelnėmis, kurios plonesnės už įprastas slidinėjimo kelnes, tačiau taip pat gerai saugo nuo drėgmės ir šalčio – kaip tik variantas ties nuliu laipsnių temperatūros balansuojančiai žiemai“, – kaip tinkamai apsirengti laisvalaikiui lauke pataria „Audimo“ dizainerė Gertrūda Ramūnaitė.

Žinoma, nepamirškite pirštinių, kepurės ir šaliko. Tokiu oru nubėgti iki automobilio galima ir be šių aksesuarų, tačiau kelių valandų pramogoms lauke jie būtini, kad jaustumėtės komfortiškai. Kad būtų patogu judėti ir užsiimti įvairia veikla, o gal ir akimirkas fiksuoti mobiliuoju telefonu, rinkitės išmanias pirštines, kurios yra plonos, tačiau pakankamai šiltos. Jos leidžia naudotis ir mobiliuoju telefonu. Kaklą apsaugokite plona, patogia, tačiau puikiai šildančia merino vilnos mova. Ji apsaugos nuo šaltuko, bet kartu neleis ir perkaisti bei suprakaituoti. Tinkami rūbai neleis sukti galvos dėl šąlančių galūnių ar nugara bėgančio prakaito, todėl visą dėmesį per šventes galėsite skirti savo artimiesiems ir bendram laikui lauke.

Naujienlaiškis

Prisijunk
Naujienlaiškis