Prisijunk

#chillpatarimai

Skaitmeninė detoksikacija: kaip atsisakyti „laiko vagių“ išmaniajame telefone

Organizmo detoksikacijos, meditacijos – visa tai pasauliui jau seniai žinoma. Tačiau pastaruoju metu vis dažniau pradedama kalbėti ir apie skaitmeninę detoksikaciją. Anot psichologų, ji gali būti naudinga žmonėms, kurie nebevaldo savo laiko socialiniuose tinkluose ir kitose išmaniųjų telefonų programėlėse.  

Nuolatinis spoksojimas į išmaniojo ekraną gali atrodyti nekaltas užsiėmimas, bet neretai jis užvaldo gyvenimą ir ima trukdyti tiek darbui, tiek asmeniniam gyvenimui. Puiku, jei galite kontroliuoti savo laiką skaitmeninėje erdvėje, o pabuvę socialiniuose tinkluose, galite lengvai padėti išmanųjį telefoną į šalį ir eiti pasivaikščioti ar paskaityti knygą. Tuomet skaitmeninė detoksikacija Jums – nereikalinga.

Tačiau jei naršant telefone net nepajuntate, kaip greitai prabėga minutės ar net valandos, o po to jaučiatės nesmagiai, tuomet pravestų sumažinti išmaniojo telefono reikšmę savo gyvenime.

Skaitmeninei detoksikacijai – minimalistiniai mobilieji telefonai 

Mobiliųjų telefonų gamintojai supranta vis didėjantį poreikį sąmoningam naudojimuisi išmaniaisiais telefonais, todėl savo vartotojams pradeda siūlyti minimalistinius telefonus. Šie telefonai turi visas pagrindines išmaniųjų telefonų funkcijas, bet neturi didžiausių „laiko vagių“ – filmų, pramoginių bei kai kurių kitų socialinių tinklų programėlių.

Vienas minimalistinių telefonų pavyzdžių – „Nokia 2720 Flip”.

Skaitmeninė dieta turi būti vykdoma palaipsniui

Specialistai pabrėžia, kad besaikio naudojimosi išmaniaisiais telefonais ir socialiniais tinklais reikia atsisakyti pamažu, laipsniškai. Tik tokiu atveju pokytis gali būti ilgalaikis. Sunku tikėtis, kad praleidžiant socialiniuose tinkluose bent per keletą valandų per dieną, to bus lengva atsisakyti iškart.

Kai kurie žmonės renkasi kompromisą – naudojasi paprastu išmaniuoju telefonu darbo dienomis, o minimalistiniu – savaitgaliais, švenčių metu ir tuomet, kai nori pailsėti su šeima ir draugais. Minimalistinis telefonas užtikrina pasiekiamumą ir suteikia pagrindines funkcijas,  tačiau nevagia laiko taip, kaip tą daro kiti išmanieji telefonai.

Naujienlaiškis

Prisijunk
Naujienlaiškis