Prisijunk

#kūryba

Meno terapija pilkai rudens nuotaikai praskaidrinti

„Vytautas Mineral SPA“ plečia poilsio paslaugų spektrą: greta jau pamėgtų atsipalaidavimo ritualų nuo šiol siūlys ir meno terapiją. Stilingos viešbučio erdvės tapo svetingos vizualiųjų menų kūriniams ir prasidėjus pilkajam rudens sezonui kviečia pasinerti į ryškios tapybos terapiją.

Spalio mėnesį baltajame fojė už viešbučio recepcijos įsikūrė tapytojos Gintarės Albrechtaitės-Lingienės kūriniai. Ilgametė mados pasaulio atstovė – žurnalistė, rašytoja, prekės ženklų ekspertė – atsigręžė į savo ankstesnę meninę veiklą – tapymą. Dabarties aktualijas ryškiomis spalvomis bei drąsiais potėpiais vaizduojanti kūrėja savo trečiojoje personalinėje parodoje „Gal tai menas?“ į kasdienybę, rutiną siūlo pažiūrėti kitaip – žaismingai, pasitelkus naivų vaikišką žvilgsnį, fiksuojantį ryškiausias, gražiausias aplinkos spalvas.

Savo tapybą Gintarė Albrechtaitė-Lingienė vadina juvelyriška, spalvas ir potėpius – tarsi brangakmenių inkrustacijomis. Stebint ir analizuojant formų, kompozicijų ir atspalvių dinamika pasižyminčias tapybos drobes, autorė siūlo pasimėgauti vizualiuoju SPA – atpalaiduojančiu ritualu akims, mintims ir sielai: “Mano asmenvardžio inicialai simboliškai koduoja svarbų būdo bruožą. „Gal?“ yra nuolatinė manosios – klausiančios, dvejojančios – asmenybės būsena. Kita vertus, tai visiškai netinka kalbant apie vertybes, kuriomis neabejoju. Niekada neabejoju tuo, ką žymi sąvokos „dukra“, „sesuo“, „žmona“, „mama“. Tai – labai svarbūs mano tapatybės aspektai, praplečiantys šiandien itin garbinamo, vertinamo, aukštinamo ego ribas. Žinoma, ir aš turiu savąjį ego, kurio viena tauriausių ir vertingiausių formų bei išraiškų – kūryba.”

Tyrinėjant detalias abstrakcijas, tapytoja tiki, pailsi mintys, prie rudeniškos pilkumos pripratusios akys tonizuojamos ryškiomis spalvomis, o emocijos tampa pakilesnės, pozityvesnės. 

Naujienlaiškis

Prisijunk
Naujienlaiškis