Prisijunk

#chillmityba

Kurkuminas aka ciberžolė – įtraukta į sveikatos bombų žodinėlį

Ciberžolė. Sveikatos specialistai sako, kad šį žodį turi įsiminti visi, besirūpinantys sveikata ir gera savijauta. Nuo neatmenamų laikų ciberžolė buvo vadinama vienu naudingiausių prieskonių. Šiuo metu šis augalas išgyvena tikrą atgimimo laikotarpį. Medicina ciberžolę atrado XVII amžiuje, kai Indijos tyrėjai nustatė, kad šis prieskoninis augalas veikia kaip antioksidantas ir pasižymi uždegimą slopinančiu poveikiu. Atlikdami tyrimus specialistai pildo vis ilgėjantį sąrašą gerųjų ciberžolės savybių, galinčių padėti užkirsti kelią vėžiui, Alzheimerio ligai ir sustabdyti senatvę.

Šis magic prieskonis yra jaunystės ir geros savijautos garantas. Sveikatos specialistai vardija kurkumino privalumus: apsaugo nuo senėjimo, turi priešuždegiminių, antioksidacinių savybių, įrodytų daugiau nei 7 tūkstančiuose mokslinių straipsnių.

Sveikatos bomba 

Priešuždegiminėmis savybėmis pasižymintis kurkuminas palengvina artrito simptomus, mažina sąnarių skausmą ir tinimą, gali padėti kovoti su lėtiniais uždegimais, cukriniu diabetu, valo kepenis ir padeda įveikti skrandžio opas, saugo organizmą nuo toksinų.

Sveikatos specialistai pastebi, kad kurkumino ekstraktas netgi gali būti naudojamas vėžinių ląstelių augimui stabdyti. Ši ciberžolės pagrindinė sudedamoji dalis turi unikalių savybių atpažinti vėžį ir dėl labai didelio antioksidantų kiekio neleidžia jam pradėti formuotis. Atliktų tyrimų duomenimis, dėl teigiamo poveikio reikiamam tam tikrų hormonų lygiui palaikyti kurkuminas gali būti naudojamas senatvinės demencijos, Alzheimerio ligos prevencijai. Atliekant tyrimus nustatyta, kad vartojant ciberžolę kiekvieną dieną sumažėja trombų formavimosi rizika.

Prieskoninė daržovė ypač vertinama ir grožio pasaulyje

Amerikos sveikatos specialistai rekomenduoja ciberžolės šaknies ekstraktą – kurkuminą – vartoti saugant ne tik savo sveikatą, bet ir figūrą, nes natūralios prieskonio savybės sumažina kenksmingo maisto žalą, gerina virškinimą, sumažina cholesterolio kiekį. Kenksmingą maistą sveiku paverčianti ciberžolė naudinga ir metant svorį dėl antioksidacinių savybių – mažiau uždegiminių procesų, mažesnė galimybė priaugti nereikalingų kilogramų.

TRUMPAI:

  • Ciberžolės džiovinto prieskonio miltelių rekomenduojama vartoti iki 10 gramų per dieną.
  • Norint maksimalaus ciberžolės efekto, geriausia rinktis skystus jos papildus. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad taip naudingąsias ciberžolės savybes organizmas pasisavina iki 6 kartų efektyviau ir greičiau.
  • Visų lėtinių ligų priežastis – vykstantys lėtiniai uždegimai organizme. Kurkuminas slopina tuos uždegiminius procesus slopina, todėl mokslininkai sako, jog tai yra šimtaprocentinė priemonė ligų profilaktikai.
  • Skysti kurkumino papildai ypač rekomenduojami onkologiniams pacientams per chemoterapiją.
  • Reguliariai vartojant kurkuminą galima atitolinti senatvę ir užkirsti kelią net pačioms baisiausioms ligoms.
  • Ciberžolė padės, jei jums padidėjęs cholesterolis, turite odos problemų, nusilpęs imunitetas, virškinimo problemos, sąnarių skausmai ar tiesiog vyksta gijimo procesai po traumų.
  • Kad geriau įsisavintų, ciberžolės prieskonius patariama vartoti sumaišius su aliejumi ir juodaisiais pipirais.

Naujienlaiškis

Prisijunk
Naujienlaiškis